Негівська гімназія Верхнянської сільської ради об'єднаної територіальної громади

Всеукраїнські безкоштовні телефони довіри

✔Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»

8 800 500 21 80

За цим номером будь-яка дитина навіть з найвіддаленішого населеного пункту України може звернутися, почути відповідь на важливі, без перебільшення, болючі питання та отримати кваліфіковану консультацію психологів, юристів, педагогів — дітям, батькам. Працює з 09:00-21:00.

✔ з питань всиновлення, створення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім'ї

8 800 50 543 30

✔Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей

8 800 500 33 50

✔ Національної лінії телефону Довіри з проблем ВІЛ/СНІД

8-800-500-45-10

✔Цілодобова, анонімна, безкоштовна національна «гаряча лінія» по запобіганню торгівлі людьми

8 800 500 22 50

На базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» діють:

Національна дитяча «гаряча» лінія0800500225 або 772 з мобільного

(працює з Пн. по Сб., вихідний - неділя, з 10.00 до 20.00);

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації -0800500335 або 386 з мобільного (працює в будні дні з 10.00 до 18.00)

Закони батьківської істини

Закон 1. Цінуйте любов своєї дитини. Пам’ятайте: від любові до ненависті – лише один крок, не робіть необдуманих кроків!
Закон 2. Не принижуйте свою дитину. Принижуючи її гідність, ви формуєте в неї вміння та навички приниження, які вона зможе використати по відношенню до інших дітей. Не виключено, що ними будете ви.
Закон 3. Не погрожуйте своїй дитині. Погрози дорослого породжують нещирість дитини, призводять до страху і ненависті.
Закон 4. Не накладайте заборон, якщо ви впевнені в тому, що це зашкодить життю та здоров’ю вашої дитини. У природі дитини – дух бунтарства. Те, що категорично заборонено, дуже хочеться спробувати – не забувайте про це.
Закон 5. Не опікуйтеся своєю дитиною там, де можна без цього обійтися; дайте можливість маленькій людині самостійно зростати.
Закон 6. Не йдіть на поводу у своєї дитини, дотримуйтеся рівноваги між любов’ю й мірою та батьківською  відповідальністю.
Закон 7. Розвивайте в собі почуття гумору. Учіться насміхатися над своїми слабостями, дозволяйте своїй дитині сміятися разом із вами. Учіть свою дитину глузувати з себе! Це краще, ніж бути посміховиськом для інших.
Закон 8.  Не читайте своїй дитині нескінченних нотацій, вона їх просто не чує!
Закон 9. Завжди будьте послідовними у своїх вимогах. Добре орієнтуйтеся у своїх «так» і «ні».
Закон 10. Не позбавляйте свою дитину права бути дитиною. Дайте їй можливість побути бешкетником і непосидою, бунтівником і пустуном. Дитинство мине швидко, а так багато треба встигнути спробувати, перш ніж подорослішаєш. Дозвольте своїй дитині бути нею у дитячі роки, інакше період дитинства триватиме все доросле життя.
Закон 11. Пам’ятайте, що найбільше батьківське щастя – бачити гідних, розумних і вдячних дітей!